IXTK210P10T
Product Categories
AI CHIPLINK LIMITED
Contact Now
IXTK210P10T
Transistor Polarity : P-Channel
Technology : Si
Id - Continuous Drain Current : - 210 A
Mounting Style : Through Hole
Tradename : TrenchP
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Package / Case : TO-264-3
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Channel Mode : Enhancement
Vds - Drain-Source Breakdown Voltage : - 100 V
Packaging : Tube
Vgs th - Gate-Source Threshold Voltage : - 4.5 V
Product Category : MOSFET
Rds On - Drain-Source Resistance : 7.5 mOhms
Vgs - Gate-Source Voltage : 15 V