IXTH20P50P
Product Categories
AI CHIPLINK LIMITED
Contact Now
IXTH20P50P
Transistor Polarity : P-Channel
Technology : Si
Id - Continuous Drain Current : - 20 A
Mounting Style : Through Hole
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Package / Case : TO-247-3
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Channel Mode : Enhancement
Vds - Drain-Source Breakdown Voltage : - 500 V
Packaging : Tube
Product Category : MOSFET
Number of Channels : 1 Channel
Rds On - Drain-Source Resistance : 450 mOhms