IXFH30N60P
Product Categories
AI CHIPLINK LIMITED
Contact Now
IXFH30N60P
Transistor Polarity : N-Channel
Technology : Si
Id - Continuous Drain Current : 30 A
Mounting Style : Through Hole
Tradename : HyperFET
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Package / Case : TO-247-3
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Channel Mode : Enhancement
Vds - Drain-Source Breakdown Voltage : 600 V
Packaging : Tube
Product Category : MOSFET
Number of Channels : 1 Channel
Vgs - Gate-Source Voltage : 30 V
Rds On - Drain-Source Resistance : 240 mOhms
Manufacturer : IXYS
Description : MOSFET 600V 30A