APT94N65B2C3G
Product Categories
AI CHIPLINK LIMITED
Contact Now
APT94N65B2C3G
Transistor Polarity : N-Channel
Id - Continuous Drain Current : 94 A, 94 A
Mounting Style : Through Hole
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Package / Case : T-MAX-3
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Channel Mode : Enhancement
Vds - Drain-Source Breakdown Voltage : 650 V, 650 V
Technology : Si
Vgs th - Gate-Source Threshold Voltage : 3 V
Product Category : MOSFET
Rds On - Drain-Source Resistance : 30 mOhms, 30 mOhms
Vgs - Gate-Source Voltage : 20 V