VID160-12P1
Product Categories
AI CHIPLINK LIMITED
Contact Now
VID160-12P1
Part Number : VID160-12P1
Manufacturer : Wickmann / Littelfuse
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : VID160-12P1.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : VID160-12P1 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Input : Standard
Case/Package : Module
Number of Pins : 12
Element Configuration : Single
Max Power Dissipation : 694 W
Min Operating Temperature : -40 °C
Collector Emitter Breakdown Voltage : 1.2 kV
Products Category : Discrete Semiconductor - Transistors - IGBTs - Modules
Qty : 92 In Stock
Mount : Chassis Mount, Screw
NTC Thermistor : Yes
Input Capacitance : 6.5 nF
Max Collector Current : 169 A
Max Operating Temperature : 150 °C
Collector Emitter Voltage (VCEO) : 3.5 V